شبهه: عیسی به دین خود، موسی به دین خود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

🔴شبهه:
عیسی به دین خود، موسی به دین خود

🔵پاسخ:

اگر به صورت ظاهری نگاه کنیم، این جمله از ریشه مشکل دارد، چون هیچ تفاوتی بین دین عیسی(ع) و موسی(ع) وجود ندارد، هر دوی آنها مردم را به «توحید و معاد و نبوت» دعوت کرده اند، اصلا دین تمام پیامبران (علیهم السلام) اسلام (به معنای تسلیم شدن در مقابل برنامه ی پرودگار) بوده است و تفاوتی از جهت اعتقادات در بین آنها وجود نداشته است.

📕اما اگر کمی عمیق تر به جمله نگاه کنیم، متوجه می شویم که هدف اصلی آن این است که یک امر بسیار مهمِ جامعه ی اسلامی را کم اهمیت جلوه نماید و آن «امر به معروف» و «نهی از منکر» می باشد.

🔹طبق این جمله:

🔸 اگر ببینم دوستم فردا شب با خانمی قرار زناء گذاشته است، نباید چیزی به او بگویم چون عیسی به دین خود موسی به دین خود!
🔸اگر شخصی مال مردم را بخورد و کار خود را زرنگی بداند، نباید کسی چیزی به او بگوید، چون عیسی به دین خود موسی به دین خود!
🔸اگر شخصی جلو چشمان ما بت پرستی کند، حق نداریم حتی محترمانه او را راهنمایی کنیم، چون عیسی به دین خود موسی به دین خود!

📗خلاصه عزیزان، این جمله یک نیرنگ و فریب منتشر شده در جامعه ی اسلامی می باشد، فریبی که مانند یک دشمن در جامعه ی ما تلاش می کند برای اینکه دیگر بهترین امت نباشیم، چون خدای متعال فرموده است:

🌺كنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ🌺 (110، آل عمران)
شما بهترين امتى هستيد كه براى مردم پديدار شده‏ ايد به كار پسنديده فرمان مى‏ دهيد و از كار ناپسند بازمى داريد و به خدا ايمان داريد.

📒ممکن است شخصی بگوید، به من چه مربوط است! دیگران هر کاری انجام می دهند میل خودشان است...

🔸در پاسخ به این فرد می گوییم:

▪️تصور کنید برف می بارد و جاده ها به شدت لغزنده هستند، یک مسافر غریب با ماشین خود به شهر شما آمده است، از یکی از همشهری های شما آدرس خروج از شهر و رفتن به شهر هم جوار را می پرسد، ولی آن همشهری شما به او خیانت می کند و آدرس یک بیراهه ی کوهستانی را به او نشان می دهد. شما می دانید اگر به سمت آنجا حرکت کند، با وجود این برف سنگینی که باریده است حتما هلاک خواهد شد، حال پاسخ دهید:
شما بی تفاوت عبور می کنید، یا می روید جلو و اشتباه همشهریتان را گوش زد می نمایید؟
▪️اگر می گویید بی تفاوت خواهید بود و به او کاری ندارید که واقعا بنده با چنین شخصی هیچ گفت و گویی ندارم، اما اگر برایتان مهم است، پس بدانید در این جا هم اگر شخصی از اطرافیان شما کلاهبرداری یا زنا یا شرابخواری انجام دهد، بی شک به سمت پرتگاه قیامتی گام بر می دارد و احتمال هلاکتش با این وضعیت زیاد است، لذا باید برای آنها یاد آوری نمایید و بگویید این کاری که انجام می دهید اشتباه است، هرچند در نهایت شخص گناه کار میل خودش است (و ما علینا الا البلاغ).

📘در کل باید بدانیم بی تفاوت بودن به بهانه ی این که «عیسی به دین خود، موسی به دین خود»، اصلا مورد تایید اسلام مبارک نیست. و ما حق نداریم بی خیال وضعیت دیگران باشیم!!!

🖋شبهه از شما، پاسخ از ما
📤پاسخگویان
https://t.me/pasokhgoyan/9203


برچسب‌ها: امر به معروف, نهی از منکر, بررسی اعتقادات دیگران...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : جمعه 29 دی 1396 ساعت: 23:00

close
تبلیغات در اینترنت