🔴پالرمو و آینده ما

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

🔴پالرمو و آینده ما

روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، روز تاریخی و فراموش نشدنی بود که در آن استقلال ملی در میانه جهل و بی خبری حیرت آور برخی و وطن فروشی و وادادگی برخی دیگر، بی سر و صدا چوب حراج خورد و صدا از کسی در نیامد!

🔺برجام بیست دقیقه ای و در میان اشک غیورانه «علی اصغر زارعی» تصویب شد و کنوانسیون پالرمو با قلب واقعیت توسط رئیس جلسه و در میانه فریاد غیرتمندانه «حاجی دلیگانی».

چهارشنبه الحاق ایران به «کنوامسیون پالرمو» تصویب شد و ما رسما تعهدات فراوانی درباره آنچه که غربی ها نام آن را «جرائم سازمان یافته فراملی» می نامند دادیم .

همان چیزی که روزگاری در جمهوری اسلامی بخشی از آن بعنوان «نهضت های آزادی بخش » مورد حمایت بود و اکنون هم یگانه مزیت و برگ برنده ما در دیپلماسی منطقه ای و جهانی است.

این یکی از تعهدات دولت یازدهم به اربابان غربی بود که مجلس به آن رنگ قانونی زد.

فراموش نکنید که تصویب الحاق به این کنوانسیون در حالی است که سه سال قبل مرکز پژو هش های مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی،رسما الحاق به آن را مغایر منافع ایران و در بر دارنده تعهدات متعدد و خلاف موازین و مبانی انقلاب اسلامی دانسته بودند! به نظر شما در این سه سال،غرب کنوانسیون را مطابق میل ما اصلاح کرده است!؟

🔴🔴 بی تعارف همه حرکات جنبش های اسلامی و انقلابی منطقه و جهان ،از دید غربی ها کاملا تروریستی و خطرناک است و هرگونه همراهی و معاضدت آنها،جرم قلمداد می شود و ما تصویب کردیم که این حرف آنها را قبول داریم و قول دادیم که در مسیر مبارزه با آنها،همدوش برادران عزیزمان در آمریکا و اسرائیل و انگلیس باشیم!!

🔴آمریکا از سال 2004 حزب الله را متهم به باج گیری از تجار، اخاذی،پولشویی و بالاخره قاچاق بین المللی مواد مخدر کرده و در پی آن است که با این حربه ها،اجماعی جهانی علیه آن تشکیل دهد.

🔴با منطق آنها،زکزاکی مجرم است، حوثی جنایتکار است، نصرالله خائن به آرمان نئولیبرالیزم غرب است و ما هم باید با پنبه «دیپلماسی» و طبق قانون مصوب در مجلس شورای «اسلامی» سرشان را به قبله گاه تمدن و حیات امپریالیسم جهانی هدیه کنیم!
🔴 بعد هم باید مزورانه و بلکه احمقانه کوشید با چند بند شرط،ملت و دیگرانی که باید فریادشان بلند شود را فریب داد و ادعا کرد که ما به این کنوانسیون پیوستیم ولی با تعاریف و شرط های خودمان!!

⚫️یعنی بپذیریم که آمریکا احمق است و قبول می کند که ما در مبارزه با تروریسم جهانی،حزب الله و انصارلله و زکزاکی و ... را مستثنا کرده ایم!؟ خب پس آمریکا منتظر همراهی ما در مبارزه با کیست!؟ با داعش!؟ آن را که خودش بوجود آورده و ما برای مبارزه با آن کلی شهید دادیم!

🔴🔴مشکل همین نفهمی برخی مثلا مدعیان بزرگتری است که با شنیدن کلمه «تصویب مشروط» قانع و لال می شوند و حتی اصرار دارند ما هم لال شویم!

✅برای شما به عنوان یک طلبه ساده حقوق شرح می دهم که شرط در معاهدات بین المللی،آن چیزی نیست که حضرات دروغگو می گویند.
⭕️کنوانسیون وین(1969) که در مورد حقوق معاهدات بین المللی بعنوان مبنا مورد قبول کشورهای جهان قرار گرفته تصریح دارد کشور ها در هنگام پیوستن به یک پیمان جهانی می توانند از« حق شرط» استفاده کنند.
⭕️آن کنوانسیون ، «حق شرط» را این گونه تعریف کرده: «حق شرط عبارت است از بیانیه ای یک جانبه که یک کشور تحت هر نام یا هر عبارت در موقع امضا، تصویب، پذیرش، تأیید یا الحاق به یک معاهده صادر می کند و یا به وسیله آن، قصد خود را دایر بر عدم شمول یا تعدیل آثار حقوقی بعضی از مقرّرات معاهده نسبت به خود بیان می دارد.»
⭕️بموجب همان کنوانسیون،این شرط اولا نباید مخالف با هدف اصلی پیمان باشد و ثانیا باید از سوی سایر کشورها پذیرفته شود یعنی حتی اگر تنها از سوی یک کشور هم مورد پذیرش قرار گیرد، تنها میان آن کشور و کشور واضع حق شرط ،رابطه قراردادی در حدود همان حق شرط برقرار می شود و فقط میان آن دو تأثیر متقابل خواهد داشت.

✅به نظر موضوع روشن است و انتظار اینکه آمریکا و دیگر نوکرانش،شروط ما را بپذیرند، انتظاری عبث و امیدی کودکانه است.
عذر خواهی می کنم که موضوع مطول وکمی حقوقی و بخصوص حقوق بین المللی شد.راستش امیدی ندارم از بین 132 نماینده ای که به این لایحه خیانت بار رای مثبت دادند،کسان زیادی باشند که حتی یکبار متن کامل «کنوانسوین پالرمو» و یا «کنوانسیون وین» را کامل و با دقت خواند باشند،پس لاجرم با شما درمیان گذاشتم.

⭕️شاید جناب حافظ احوال امروز برخی از آنها را در آینه جام دیده بود که گفت:
همای گو مفکن سایه شرف هرگز
بر آن دیار که طوطی کم از زغن باشد

🖋حسین شمسیان
📤پاسخگویان
https://t.me/pasokhgoyan/9470


برچسب‌ها: مصوبات آبکی مجلس, وطن فروشی مجلس, کنوانسیون پالرمو, حمایت از مقاومت ...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 21:40

close
تبلیغات در اینترنت