شبهه: چرا رهبر در نمازجمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس و غیره شرکت نمی کند!!؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  🔴شبهه یا سوال:

  چرا رهبری که اینقد تاکید بر حضور پرشور در راهپیمایی را دارند خودش در راهپیمایی 22 بهمن شرکت نمیکند؟ چرا رهبری در نماز جمعه که واجب کفایی هست شرکت نمیکند؟ اگر بحث امنیت جانی رهبری هست پس پای صندوق رای هم نیاید چون امنیت جانی ندارد اگر بحث امنیت رهبری نیست پس اشکال کار کجاست؟؟

  🔵پاسخ:

  1⃣نمازجمعه، واجب کفایی نیست، بلکه واجب تخییری است و مسلمانان می توانند نماز ظهر، و یا نمازجمعه را اختیار کنند و بجاآورند.

  2⃣حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن و یا مراسم روز جهانی قدس برای هر مسلمانی که بتواند در آن شرکت کند، واجب است. البته کسانی که به دلیل عذری، مانند محدودیت جسمی یا مشکلات امنیتی نمی‌توانند شرکت کنند معذور هستند. ولی اگر بدون عذر آن را ترک کنند معصیت کرده‌اند.

  3⃣دلیل عدم حضور رهبر در نمازجمعه و راهپیمایی های ۲۲بهمن و روز قدس و غیره، مسائل امنيتي است كه بايد رعايت شود و رعايت آن، مشكلاتي را براي مردم در پي دارد و موجب آزار واذيت افراد می گردد.

  4⃣حضور در پای صندوق آرا و شرکت در انتخابات جمهوری اسلامی ایران، واجب عینی است و همه واجدین شرایط انتخابات، باید حضور پیدا کنند. لذا حضور رهبر انقلاب پای صندوق آرا، بر اساس وظیفه شرعی، و واجب عینی بودن شرکت در انتخابات است.

  همانطور که همه میدانیم و از تلویزیون هم دیده ایم، جهت رعایت مسائل امنیتی، و عدم مزاحمت و اذیت و آزار مردم، رای رهبر انقلاب از طریق صندوق سیار۱۱۰ حسینیه امام خمینی اخذ می گردد.

  📤پاسخگویان
  https://t.me/pasokhgoyan/9836


  برچسب‌ها: شرکت در راهپیمایی, راهپیمایی ۲۲ بهمن, نماز جمعه رهبر, راهپیمایی ۲۲بهمن رهبر

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 20 بهمن 1396 ساعت: 14:27
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها