ماجرای فنی هک چند روزنامه اصلاح‌طلب و درج یک خبر جعلی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

🔴 اصلاح‌طلب و درج یک خبر جعلی

🔹سایت‌های روزنامه‌‌های «آرمان»، «قانون» و «ستاره صبح» به صورت همزمان هک شدند و خبری جعلی علیه رهبر انقلاب بر روی آن‌ها قرار گرفت.‌
🔹خبرهای جعلی به سرعت حذف شده و روزنامه قانون در حساب رسمی توییتر خود خبر هک شدن سایتش را منتشر کرده است.
🔹هر ۳ سایت اکنون در دسترس نیستند و احتمالا برای جلوگیری از دسترسی هکرها توسط تیم‌های فنی این سایت‌ها اصطلاحاً down شده‌اند.
🔹هک کردن سایت‌های خبری داخلی و انتشار شایعات و اخبار جعلی بر ضد امنیت کشور و سلامت چهره‌های سیاسی در سال‌های اخیر به دفعات تکرار شده است.
🔹این اخبار جعلی معمولا در آستانه رویدادهای مهم ملی از جمله انتخابات‌های سراسری، راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن منتشر می‌شود.
🔹 اخبار جعلی نیز از سوی ضدانقلاب معمولاً درباره نتایج انتخابات، سلامت مسئولان عالی‌رتبه کشور و یا حوادث بزرگ و ناخوشایند برای مردم مانند زلزله در شهرهای بزرگ و ... تولید می‌شود.
🔹بررسی‌های ابتدایی نشان از اشتراک نرم‌افزار پشتیبانی سایت هر سه روزنامه هک شده دارد. سایت‌های هر سه روزنامه مذکور و تعدادی دیگر از روزنامه‌های کشور از همین نرم افزار بهره می‌برند و احتمال هک شدن آن‌ها نیز همچنان وجود دارد.
🔹سرورهای همه سایت‌های هک شده در تهران است، اما آی.پی حمله‌کنندگان مربوط به خارج کشور بوده است.
🔹با توجه به برنامه جریان‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب برای تلخ کردن و به حاشیه بردن راهپیمایی ملی ۲۲ بهمن و هم‌چنین خبر مهم سقوط هواپیمای اسرائیلی، کارشناسان فنی به مدیران سایت‌های خبری و رسانه‌های رسمی کشور توصیه می‌کنند، محدودیت‌های فنی دقیق‌تری برای ایمنی سایت‌های خود در برابر هکرها در نظر بگیرند.

🖋فارس
📤پاسخگویان
https://t.me/pasokhgoyan/9935


برچسب‌ها: هک روزنامه اصلاح‌طلب, فوت رهبر انقلاب, هک سایت روزنامه, فوت خامنه ای

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت: 22:42

close
تبلیغات در اینترنت