ماجرای فنی هک چند روزنامه اصلاح‌طلب و درج یک خبر جعلی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  🔴 ماجرای فنی هک چند روزنامه اصلاح‌طلب و درج یک خبر جعلی

  🔹سایت‌های روزنامه‌‌های «آرمان»، «قانون» و «ستاره صبح» به صورت همزمان هک شدند و خبری جعلی علیه رهبر انقلاب بر روی آن‌ها قرار گرفت.‌
  🔹خبرهای جعلی به سرعت حذف شده و روزنامه قانون در حساب رسمی توییتر خود خبر هک شدن سایتش را منتشر کرده است.
  🔹هر ۳ سایت اکنون در دسترس نیستند و احتمالا برای جلوگیری از دسترسی هکرها توسط تیم‌های فنی این سایت‌ها اصطلاحاً down شده‌اند.
  🔹هک کردن سایت‌های خبری داخلی و انتشار شایعات و اخبار جعلی بر ضد امنیت کشور و سلامت چهره‌های سیاسی در سال‌های اخیر به دفعات تکرار شده است.
  🔹این اخبار جعلی معمولا در آستانه رویدادهای مهم ملی از جمله انتخابات‌های سراسری، راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن منتشر می‌شود.
  🔹 اخبار جعلی نیز از سوی ضدانقلاب معمولاً درباره نتایج انتخابات، سلامت مسئولان عالی‌رتبه کشور و یا حوادث بزرگ و ناخوشایند برای مردم مانند زلزله در شهرهای بزرگ و ... تولید می‌شود.
  🔹بررسی‌های ابتدایی نشان از اشتراک نرم‌افزار پشتیبانی سایت هر سه روزنامه هک شده دارد. سایت‌های هر سه روزنامه مذکور و تعدادی دیگر از روزنامه‌های کشور از همین نرم افزار بهره می‌برند و احتمال هک شدن آن‌ها نیز همچنان وجود دارد.
  🔹سرورهای همه سایت‌های هک شده در تهران است، اما آی.پی حمله‌کنندگان مربوط به خارج کشور بوده است.
  🔹با توجه به برنامه جریان‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب برای تلخ کردن و به حاشیه بردن راهپیمایی ملی ۲۲ بهمن و هم‌چنین خبر مهم سقوط هواپیمای اسرائیلی، کارشناسان فنی به مدیران سایت‌های خبری و رسانه‌های رسمی کشور توصیه می‌کنند، محدودیت‌های فنی دقیق‌تری برای ایمنی سایت‌های خود در برابر هکرها در نظر بگیرند.

  🖋فارس
  📤پاسخگویان
  https://t.me/pasokhgoyan/9935


  برچسب‌ها: هک روزنامه اصلاح‌طلب, فوت رهبر انقلاب, هک سایت روزنامه, فوت خامنه ای

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت: 22:42
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها